צילומי ילדים

הילדים שלנו הם כל עולמנו, אין דבר שיותר חשוב לנו מהם. אנחנו עושים הכל שביכולתנו כדי לגדל אותם באהבה ולגרום להם להיות מאושרים. יחד עם זאת, השנים עוברות כל כך מהר ותוך שניה הם הופכים מתינוקות, לפעוטות, לילדים, בני נוער ולמבוגרים. לכן, צילומים ילדים זה משהו ששווה להשקיע בו לפחות אחת לכמה שנים. צילומי ילדים כוללים שלבים מיוחדים לצילום תמונות נהדרות של ילדים, עם דגש על תיעוד התפתחותם. יש הזדמנויות ואתגרים שונים לצילומי ילדים אבל תחילה יש להבין את מאפייני התפתחות הילד. 

 

ובכן, בואו נגיד באופן שרירותי, שתינוק הופך לילד כשהוא מפסיק להשתמש בחיתולים. ילד מתבגר הוא בגיל הנעורים, וזו יותר מהערה חברתית מקובלת, כי כשזה מגיע לצילום בני נוער, נדרש מערך מיומנויות שונה לחלוטין. אז מאמר זה מתמקד בצילומי ילדים בגילאי שנתיים עד סביבות גיל 12.

צילומי ילדים

קווים מנחים לצילומי ילדים

שלושת ההנחיות של צילומי ילדים הם מאוד פשוטים וברורים, או שלפחות הם ברורים ברגע שמכירים אותם. כשאתם מתבוננים דרך עינית המצלמה שלכם, אתם נדרשים לקחת בחשבון שלושה קווים מנחים עיקריים:

נושא התמונה. המסר שהתמונה צריכה לשדר.

מיקוד תשומת הלב לנושא. האופן בו ניתן למשוך את תשומת הלב של הצופה לנושא.

הפשטה. חיסול או הסוואת כל היבט שמסיח את הדעת מהנושא.

יש לבחון את האופן בו שלושת הקווים המנחים פועלים בצילומי ילדים. קו מנחה ראשון הוא התמקדות בנושא. ברור שהתמונה צריכה לשדר את הנושא. קו מנחה שני עוסק במיקוד תשומת הלב לנושא, כך שהתמונה צריכה לשדר תיאור רקע ומבט של הילד, עם תאורה מתאימה. 

 

הילדים והרקע הסביבתי צריכים להשתלב היטב

קו מנחה שלישי עוסק בהפשטת התמונה והסרת כל אלמנט שמסיח את תשומת הלב ממנה, אבל לא תמיד יש מה להסיר. אם ברקע מופיעות דמויות או חפצים שאינם קשורים לנושא, יש לטשטש אותם או להעביר את הילד לרקע אחר. 

הילד אינו נושא התמונה. הנושא הוא הילד בסביבה שבה הוא נמצא, לכן האלמנטים צריכים להוסיף לנושא ולא להסיח ממנו את הדעת. ילדים נמצאים לעתים קרובות בתנועה מתמדת, והכי חשוב, הם חיים בעולם מלא בשמחה של גילוי ודמיון. זה המסר שהמצלמה צריכה ללכוד.

 

הייחודיות בצילומי ילדים

מה שמייחד את רוב צילומי הילדים הוא שהם עדיין לא למדו לחשוש מהמצלמה. הם מתנהגים בטבעיות מול העדשה כמו בכל מקום אחר, ואגב, זו הסיבה שבני נוער שונים: הם בדרך כלל מאוד ביישנים ומודעים לעצמם מול העדשה.


רוצים לשמוע עוד על צילומי ילדים? אני שמרית ואני צלמת מקצועית. אשמח מאוד ללוות אתכם באחד הפרויקטים הכי מרגשים שיש בחיים – צילומי ילדים ומשפחות. תוכלו לבחור בין צילומי הריון, סמאש קייק, צילומי משפחה, צילומי אמבט ועוד. מוזמנים לחייג אליי או לשלוח הודעה בוואצאפ  ואשמח לחזור אליכם במהרה עם כל הפרטים!