צילומי בת מצווה

תמיד תענוג לצלם אנשים שנהנים להצטלם, ושמצטלמים היטב. כמעט כל נערה בגיל בת מצווה היא יפה, ובדרך כלל מאמינה שכיף לדגמן, ושהיא תיראה טוב בתמונות. אין כמעט נערה שלא חולמת על יום בת המצווה שלה ומדמיינת אותו כמושלם. צילומי בת מצווה הם חובה משום שדרכם הילדה שלנו יכולה לחוות את האירוע כמו שהיא מדמיינת אותו ולזכור אותו כמיוחד, ייחודי ויוצא דופן לאורך שנות ההתבגרות שלה. זו מזכרת שפשוט נשארת לכל החיים.

צילומי בת מצווה

מטרת צילומי בת מצווה

ראשית, יש להתכונן היטב לתהליך צילומי בת מצווה, באמצעות קביעת המטרה הברורה, שצריכה להיות צילום תמונות טבעיות של הנערה, שמציגות אותה במיטבה ושהיא תהיה גאה להראות לכל אחד.

המטרה אינה ליצור צילומי אופנה או דיוקנאות בתי ספר, אלא להדגיש את היופי, הקסם והאישיות של המתבגרת, בתמונות נעימות. הצילום צריך להתמקד בבת המצווה, ולא בבגדים או באביזרים שלה. במילים אחרות, המטרה היא לצלם תמונות שמציגות את הנערה כפי שהיא הייתה רוצה להצטלם.

 

מערכת היחסים בין הצלם למתבגרת

שמירה על מטרות צילומי בת מצווה בתחילת הצילומים ולאורכם, מובילה לביסוס סוג הקשר החיוני להצלחת הצילומים, כי זו גם המטרה של הילדה, וכשהיא מתחילה לחוש שאתם חולקים את אותה מטרה, תגלו ששניכם מתחילים לשתף פעולה על מנת ליצור תמונות טובות.

קשר טוב בין הצלם למתבגרת הוא מעט מעורפל ומורכב להגדרה, אבל חלק גדול ממנו קשור לאמון וביטחון. לכן הצלם נדרש להפגין ביטחון עצמי ולספק כל סיבה להתפתחות וצמיחת אמון. גישה זו נוגעת לכוונות הצלם, וליכולותיו לצלם תמונות טובות ולספק הנחיות למתבגרת, שהיא יכולה לבצע בקלות ולהרגיש בנוח לגביהם.

כשהנערה רגועה, בטוחה בעצמה, מרגישה טוב עם הצלם ועם מפגש הצילום, התוצאות יהיו מעולות, ויתבטאו בתמונות איכותיות.

 

התוצאות הסופיות

כשהצלם והמתבגרת נהנים ממפגש צילומי בת מצווה, התוצאות הסופיות מעולות. אבל אם הקשר אינו הרמוני, גם זה יתבטא בתמונות. 

ידידותיות ואפילו הומור הם מרכיבים הכרחיים נוספים של הקשר ביניכם, ולעתים קרובות הצלם נדרש "לשבור את הקרח" עם מעט הומור או חיוך חם שמאפשר לנערה לדעת שהוא אנושי, ידידותי ושהמפגש יהיה מהנה. צחוק הוא מרגיע נהדר, ואין סיבה שהוא לא יהיה חלק מצילום התמונות.

לרוב בנות המצווה יש יכולת מולדת להצטלם די טוב. בהינתן ההזדמנות ומידת הנוחות שלהן, חלקן יבצעו מספר תנוחות טובות בעצמן, במיוחד אם הן צולמו בעבר והעריכו את התמונות שהתקבלו, על מנת להבין את האופן בו ניתן לשפר אותן.

רוצה לשמוע עוד על צילומי הבת מצווה שאני מפיקה? קוראים לי שמרית. צילום תמיד היה חלק בלתי נפרד מחיי וזו התשוקה והאהבה הגדולה ביותר שלי. אשמח מאוד לקחת חלק באחד האירועים הכי משמעותיים של המשפחה שלכם, אני מזמינה אותך ליצור עימי קשר בוואצאפ או להתקשר ולקבל מידע ופרטים נוספים.